9η αγωνιστική Σάββατο 03-12-2011 ώρα : 15.00
Διαιτητής: ΜΠΛΟΥΝΑΣ
Βοηθοί: ΤΣΑΤΣΑΝΗΣ-ΠΑΤΑΓΙΑΣ

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΦΘΙΩΤΙΔΑ
ΠΛΑΤΥΣΤΟΜΟ-Α.Ο. ΤΣΟΥΚΑΣ 3-4

Επέστρεψε στις νίκες ο Α.Ο. ΤΣΟΥΚΑΣ ο οποίος επιβληθηκε εκτός έδρας του Πλατυστόμου με 3-4.Η νίκη αυτή τόνωσε ψυχολογικα του παίκτες της ομάδας μας μετά το εντός έδρας στραβοπάτημα της προηγούμενης αγωνιστικής, ενώ παράλληλα αναρριχήθηκε στη 2η θέση της βαθμολογίας.
Καλά ξεκίνησε ο αγώνας για την ομάδα μας αφού στο 11 προηγήθηκε με γκολ του ΧΑΛΛΗ Γ. με δυνατό σουτ. Μια στιγμιαία ολιγωρία όμως της άμυνάς μας στο 25 λεπτό έδωσε το δικαίωμα στους γηπεδούχους να ισοφαρίσουν. Η απαντηση από την ομάδα μας ήρθε άμεσα και στο 30 πάλι ο ΧΑΛΛΗΣ Γ. πέτυχε το 1-2 με ωραίο πλασέ.Στο 45 ο διαιτητής της αναμέτρησης έδωσε ένα αυστηρό πέναλτυ στους γηπεδούχους κι έτσι οι δυο ομάδες πηγαν ισόπαλες στα αποδυτήρια με σκορ 2-2.
Απ' την αρχή του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα μας πίεσε τους γηπεδούχους χάνοντας κάποιες ευκαιρίες και στο 63 λεπτό ο ΧΑΛΛΗΣ Γ. με το τρίτο προσωπικό του τέρμα έκανε το 2-3.Κι ενώ ελέγχαμε το παιχνίδι από μια στημένη φάση, εκτέλεση φάουλ, ήρθε το 3-3. Τελικά η λύτρωση ήρθε στο 81 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτυ του ΚΑΛΟΠΗΤΑ Ι.
Ήταν μία δύσκολη αλλά σημαντική νίκη για την ομάδα μας.
Η σύνθεση της ομάδας μας: ΧΑΛΛΗΣ Χ., ΚΩΝΣΤΑΝΤΕΛΟΣ Π. (83 ΧΑΛΛΗΣ Κ.), ΣΜΥΡΗΣ Γ., ΜΕΡΡΑΣ Γ., ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ Σ του Γ., ΧΑΛΛΗΣ Γ., ΚΑΛΟΠΗΤΑΣ Γ. (51 ΚΑΛΟΠΗΤΑΣ Ι.), ΠΑΠΑΕΥΘΥΜΙΟΥ Ν., ΚΟΡΔΟΓΙΑΝΝΗΣ Ι., ΠΟΛΥΜΕΡΟΣ Χ., ΚΑΛΟΠΗΤΑΣ Λ. (51 ΦΑΣΙΑΝΗΣ Θ.)
 φώτο Αγώνα

Αποτελέσματα-Βαθμολογία 6ης αγωνιστικής της Α΄ Φθιώτιδας

Κυριακή, 13 Νοεμβρίου 2011 22:34

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα και την βαθμολογία σε όλους τους ομίλους της Α΄ ερασιτεχνικής κατηγορίας της ΕΠΣΦ, όπως διαμορφώθηκαν μετά τους αγώνες της 6ης αγωνιστικής.